Image
28 Ocak 2019, Pazartesi

VİNÇ OTEL

Bugün sıradan otel ve pansiyonlar kimseyi şaşırtmazlar. Sofistike gezginler gittikleri ülkelerde günden güne daha fazla sıra dışı konut türleri arıyorlar. Bu, Kopenhag’ın girişimci genç işadamları tarafından fark edildi ve bütçelerinin yararına olan eğilimi hayata geçirmeyi başardılar. Çok uzun zaman önce, Nordavn limanının marinalarından birinde eşsiz bir otel ortaya çıktı. Başlıca özelliği, bir zamanlar kentin bu sanayi bölgesinde kömür yüklemek için kullanılan gerçek bir vincin yaşam alanı için yeniden donatılmasıdır.

Krane adı verilen otelin alanı yaklaşık 235 metrekaredir. Burası, konforlu bir şekilde üç tam odayı barındıran oldukça geniş bir alandır. Neredeyse vincin dibinde, ziyaretçiler için bir resepsiyon olarak hizmet veren deniz konteyner vardır. Bu konteynırdan tepeye kadar sağlam bir metal merdivenden oluşur. Resepsiyonun üstünde cam duvarlı bir konferans odasına dönüştürülen ikinci bir seviye var ve onun üstünde de oturma odası, yatak odası ve geniş bir terasa sahip son seviye var. Tüm seviyeler hem müşterek hem de ayrı olarak kiralanabilir.

Projenin yazarları Klaus Kastbdzherg ve Mads Moller’dir. Gençler, vinci dönüştürmeyi başardı. Hurda metal çöplüğüne gitmeye mahkumken, ikinci bir hayata kavuşan vincin bulunduğu şehre yaptığı katma değer de ayrıca düşünülmelidir.Otel çok hızlı bir şekilde yaygınlaştı ve hızlı bir şekilde tanındı, içindeki tüm yatırımlar inanılmaz derecede hızlı bir şekilde kabul gördü. Krane çoktan şehirdeki ünlü cazibe merkezlerinden birinin statüsüne yükseldi ve popülerliği her gün artıyor. Sizce de, yerli girişimciler, yabancı yenilikçilerden örnek almalı mı?