Image
13 Eylül 2019, Cuma

Video oyun konseptinde spor salonu

Eşsiz bir girişim fikri, popüler video oyunlarının geliştiricisi ünlü Sega şirketi tarafından hayata geçirildi. Oyun hizmetinde yaratıcı olan bu dev firma muhteşem bir ekiple geldi ve yenilikçi bir proje uyguladılar! Bilgisayar oyunu Sonic Forces’e dayanan bir spor salonu oluşturdular.

Bilgisayar oyunları oynayanlar, hızla engellerin üstesinden gelen, zıplayan ve hareket yönünde halkaları toplayan bu karakterden haberdardır. Bu yüzden, spor salonlarından birinde, bir tür yer yaratıldı. Sonic’in içinden geçtiği yolu en doğru şekilde simüle eden engelli bir parkur oluşturuldu. Burada Sonic’in meşhur ünlü yeşil höyükleri ve adacıkları, kıvrıklar, sivri engeller ve hatta çemberleri bulabilirsiniz.

Sizin bu yaratıcı düşünceye inancınız varsa, o zaman Türkiye’de de böyle bir işletme kurmak sizin için zor olmayacaktır. Mario, Minecraft veya Counter-Strike gibi geleneksel oyunların yanı sıra son günlerde hakkında çekilen fan videoları ve şarkıyla da oldukça popüler olan PubG oyunu temasına dayanan temalı spor alanları inşa etmek oldukça mümkündür.

Her şey acemi bir girişimcinin hayal gücüne ve başlangıç sermayesinin boyutuna bağlıdır.