Image
19 Temmuz 2019, Cuma

Oyuncaklı Sabun

Çocuk hijyeni sorunları tüm dünyada oldukça keskindir, ancak bu iş fikrinin ortaya çıkışı özellikle yetişkin nüfusun bile ellerini yıkamak için eğitilmesinin zor olduğu Afrika ülkelerinde olmuştur. Bazı yaratıcı şirketler bu sorunun çözümüne yardımcı olmak için bir araya geldi. Çocuklarda yıkamaya olan ilgiyi uyandırmak için, oyuncağı bir parça sabunun içine gömmeyi düşündüler!

Umut Sabunu adı verilen sabun kesinlikle saydamdır ve en ortasına popüler çizgi film karakterlerinden herhangi birinin küçük bir oyuncağı yerleştirilmiştir. Bu güzelliği elde etmek için, tüm sabunu kullanmanız gerekir, kalıntı bırakmadan, yani birçok kez yıkamanız gerekir.

Proje muazzam sonuçlar göstermiştir. Hope Soap’u bir süredir tutkuyla kullanan bir grup Afrikalı çocuk üzerinde çalışmalar yapıldı. Banyo aksesuarlarının tanıtılmasından sonra denekler arasındaki hastalık sayısı %70 azaldı! Sonuçlar şaşırtıcı, bu nedenle fikir, kendilerini uzun süredir gelişmiş sayılan birçok ülkede kabul edildi. Hiç şüphe yok ki anneler ve babalar, çocuklarını günlük hijyen koşullarına alıştırabilecekleri yeniliklerden memnun kalacaklardır!