Image
17 Mayıs 2019, Cuma

Karton Koltuklar

İzleyicileri açık alandaki festivaller veya sporlar gibi büyük etkinliklere yerleştirme sorunu günümüzde oldukça ciddi boyutta. Ancak bu soruna basit çözümü Yeni Zelandalı mucitler buldu. Yenilikçiler, etkinlik sırasında olanları izlemenin daha rahat olacağı benzersiz katlanır karton koltuklar tasarladılar.

Dışarıdan bakıldığında, bacakları olmayan bir sandalyeye benzeyen sırt kısmı yüksek bu koltuklar kalın oluklu mukavvadan yapıldı. Cheekseat ad verilen koltuğa 120 kg ağırlığa sahip bir kişi dahi oldukça rahat biçimde sığabiliyor. Mini sandalye, kullandıktan sonra hızlıca katlanır ve taşıma sırasında minimum yer kaplar.

Tabii ki, üreticiler bireysel tüketicileri değil, temel kitle olarak organizatörleri ve çeşitli toplu etkinliklerin sponsorlarını seçiyorlar. Bu karton koltuklar mükemmel reklam ortamı olarak kullanılabilir. Üreticinin sandalye arkasına kendi logosunu koymak yerine bireysel müşterinin logosuna sunması oldukça mantıklı.

Bu tür ürünlerin yalnızca büyük ölçekli festivallerde değil, aynı zamanda dış mekan yenileme süreçlerinde, kurumsal etkinlikler ve dost partileri sırasında da faydalı olacağı açıktır.