Image
9 Mayıs 2019, Perşembe

İnteraktif Pijamalar

Gadget’lar hayatımızın hemen hemen tüm alanlarında sağlam bir şekilde yerleşik hale geldi. Bunca teknolojik ilerlemeye rağmen çocukları uyutmak için masal anlatmak ise hala geçerli olan bir yöntem. Bunların yanı sıra günümüzde “akıllı” olan ise sadece elektrikli aletler değil aynı zamanda gardırop ürünleridir ki bunlara ‘’Akıllı Pijama’’ adı verilen eşsiz ve etkileşimli pijamalar da dâhildir.

Bu pijamalar çocuklar için tasarlanmıştır. Eşsizlikleri, kumaşın QR kodu mantığında noktasal şekiller ile boyanması gerçeğinde yatar ve bu grupların her biri bir QR kodu okuyucu ile bütünleşik olarak çalışır. Her bir kod, yeni bir masalın başlatıcısıdır.

Bu masallara erişmek için, yalnızca akıllı telefonunuza özel olarak geliştirilmiş bir uygulama indirmeniz gerekir. Bu uygulama sayesinde ulaştığınız masallar yalnızca ses ve metin dosyalarını değil aynı zamanda canlı resimleri de içerir. Çocuklarınızın pijamalarındaki noktaları tarayın ve çocuk edebiyatının büyülü dünyasına çocuğunuzla beraber dalın. ülkelerinde yeni sayılan bu çocuk pijaması takımı zaten çok popüler. Akıllı Pijama yaklaşık 25 dolar değerinde. Bu yenilik girişimcilerin ilgisini çekebilir.