Image
28 Ocak 2019, Pazartesi

DUYGU KONTROL KALEMİ

Bilim adamları uzun zamandır bir kişinin ruh halinin el yazısını etkilediği konusu üzerinde çalışıyorlar. Sakin olduğumuzda, yazı sırasındaki harfler daha düzdür ve dikkat çekmez. Durum gergin olduğunda, harflerin eğimi bile değişir. Bu özellik, duyguları kontrol eden benzersiz bir kalemin yaratıcıları tarafından detaylı bir şekilde incelenmiştir. Fikir çok başarılı ve yazarlarına önemli bir gelir getirdi.

Özel yüksek hassasiyete sahip sensörlerin yardımıyla kontrolör kolu, yazarken sahibinin nabzını, vücut sıcaklığını ve basınç seviyesini ölçer. Verilere dayanarak, aygıt, çubuğun şeklini ve kalınlığını ve ayrıca mürekkep yoğunluğunu değiştirebilir.

Avrupalı kullanıcılar için, böyle bir kalem sadece eğlenceli bir oyuncaktan ibaret değil. Uzman kuruluşlar cihazı takdir etti. Gerçek şu ki, yazı bir tür tarih düzenleyicisidir. Bir kişi alışılmadık bir modda bir belgeye imza atmış olsa ve el yazısı normalden tamamen farklı olsa bile, kalem tanınmasına izin verecektir.

Cihazın normal modda çalışabileceği de unutulmamalıdır. Birinin yalnızca kalemdeki özel bir anahtara tıklaması yeterlidir ve böylece dengesiz bir duygusal durumun başkaları tarafından fark edilmesinden korkmazsınız.