Image
14 Haziran 2018, Perşembe

Çevre dostu hijyen ürünleri

Turba yosunu özellikle Rusya’da yaygın olarak kullanılan ve oldukça etkili iyileştirme özelliklerine sahip bir bitkidir.

Turba yosunu’nun kullanım alanı oldukça geniştir. Hijyenik pansumanlarda antiseptik olarak kullanılır. Yosunhipoalerjenik, çevre dostu, mükemmel nemi emer ve dezenfekte eder, bu nedenle kokusuz bir tekstil malzemesi olarak kullanılabilir. Turba’nın emiciliği, bebek bezleri için de mükemmel bir dolgu maddesidir. Bu tür hijyen ürünleri, bebek için klasik ve tanıdık “bebek bezlerinden” daha rahat ve daha güvenli olacaktır. Turba yosunu çocuk minder ve yastıklarını doldurmak için de kullanılabilir - ki bu yataklar çok yumuşak ve ılıktır. Tek kullanımlık çocuk bezleri ve hijyenik pedler için de iyi bir alternatif olacaktır.

Genellikle turba bataklıkları alanında, nemli ağaçlık bir alanda yetişir. Hammadde olarak toplanması için bütün bir bahar-yaz dönemi seçilebilir. Toplanan yosun güneşte veya fırında 45-50 derecelik bir sıcaklıkta iyi kurutulmaktadır. Çok dikkatli biçimde kurutmak gerekir, aksi takdirde emici özelliklerin çoğunu kaybedecektir. Malzemenin steril hale gelmesi için sıcak buhar uygulanabilir.

Çevre dostu hijyen ürünlerini, dünyada çok sayıda hızla büyüyen çeşitli eko-marketler satın almaktan mutluluk duyar. Ayrıca, ürünlerinizi çocuk ürünleri ve eczaneler ile perakende satış noktalarına sunabilirsiniz. Başka iyi bir çözüm de kendi online mağazanızı açmaktır.

Kaynak: https://www.beboss.ru/bizideas/2397-biznes-na-mhe