Image
25 Aralık 2018, Salı

Çantalarda Patates Yetiştiriciliği

Patatesler tüm yıl boyunca tüketicilerin talebindedir, ancak normal koşullar altında sadece kendi mevsiminde yetiştirilebilir. Neyse ki, sonbaharda iyi bir hasat elde etmek ve daha sonra yıl boyunca satmak için bir şans daha var. Mevsime bakılmaksızın yüksek bir gelire sahip olmak isteyen deneyimli bahçıvanlar ve yetiştiriciler, çantalarda patates yetiştirmenin yeni ve benzersiz bir yolunu buldular.

Teknolojiye hakim olmanız, karlı bir iş kurmanız için fazlasıyla yeterli! Torba yönteminde patates yetiştiriciliği de, bereketli topraklarla kendi bahçesine sahip olmayanlar için mükemmeldir. Dikim ve büyüme süreci basittir. İlk olarak, torbanın dibine, patates yumrularının yerleştirildiği bir toprak tabakası dökülür. Daha sonra ekim malzemesi tekrar toprak karışımı ile örtüldükten sonra çimlenme için beklenir. Filizler normale göre daha hızlı gelişir ve ışığa ayrıca ihtiyaç duyarlar. Seralarda veya sıcak balkonlarda oluşturulacak yapay ışıklar bunun için yeterlidir ve hatta patatesleri yaz mevsimde de böyle bir şekilde yetiştirmeyi planlıyorsanız, çantaları hemen dışarıya koyabilirsiniz.

Ufak bir detay: Patates filizleri büyüdükçe, toprağı biraz dökmeniz gerekecek. Bu tür bir ekim için, Slavyanka, Bellarosa ve Sante patates çeşitleri mükemmeldir. Sulama düzenli olmalı, ancak ağır sulama gerektirmezler. karlılığı inanılmaz. Beş patatesten 10 kg taze ürün elde edilir. Yani, birkaç yumru kökünün ekildiği bir torbadan 4 kg patates toplanabilir. Böylesi dikey tarım yöntemleri Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da uzun süredir uygulanmakta. Dikey tarımın ümit verici olduğu kanıtlanmıştır, bu nedenle arzu eden yerli girişimciler kesinlikle karmaşık olmayan ancak etkili teknolojilerden faydalanmalıdır.

İş