Image
14 Haziran 2018, Perşembe

Bombus arısı ıslahı

Bombus arıları sadece etkileyici güzellikte değil, aynı zamanda çok yararlı bir böcek türüdür. Doğada sıklıkla görülürler, ama herkes, bu arılar ile endüstriyel ölçekte arı yetiştiriciliği yapabileceğini ve bunun bir kazanç kapısı olduğunu bilmez veya uğraşmak istemez.

Bombus’lar, sera endüstrisinde çok popülerdir, çünkü sebze ve meyve/meyveli ürünler için mükemmel tozlayıcılardır. Bu böceklerin sıradan arılara göre önemli avantajları vardır. İnsanlara karşı daha az saldırganlardır. Uygulama, seralarda bombus arılarının varlığında, yetiştirilen ürünlerde verimin keskin bir şekilde arttığını, hasatın daha uzun bir döneme yayıldığını, ürünlerin vitaminleri ve yararlı mikro elementleri koruduğunu göstermiştir.

Bombuslar sadece tozlayıcı olarak değil, aynı zamanda balmumu elde etmek için de yetiştirilirler. İşe başlamak için ilk bireyleri doğada ücretsiz olarak bulabilirsiniz. İlkbaharda bir çift kraliçeyi yakalamak çok zor değildir. Eğer diğer arılardan ayırt edecek bilgi donanımına sahip değilseniz, uzmanlaşmış satıcılardan yavru bombuslar alarak işe başlayabilirsiniz. Bir bireyin maliyeti yaklaşık 5 Eurodur. Özel bir yaban arısı yuvası - arı kovanına benzer bir yuva - donatmak gereklidir. Bombus arılarını eşleştirmek ve yumurta bırakmak için uygun bir alanınız olmalı.

Kaynak: https://www.beboss.ru