Image
25 Aralık 2019, Çarşamba

Az Sermaye İle Kurulabilecek En karlı İş Fikirleri

Az sermayeli iş fikirleri arıyor, ancak rasyonel bir iş fikri bulamıyor musunuz? Ne para ne de memnuniyet getirmeyen, büyümenize ve gelişmenize izin vermeyen işlerden bıktınız mı? Az sermaye ile şirket kurmak için en güçlü seçenek hiç şüphesiz küçük bir işletme açmaktır!
Az sermeyeli iş fırsatlarına dair çok iyi bir fikre sahip olsanız dahi, mikro boyutlu bir işletme açmak hiç de kolay değil. Nereden başlayacağınızı, iş fikrinizi nasıl ortaya koyacağınızı, doğru şekilde nasıl geliştireceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Ancak azim ve asgari yatırım sermayesine sahip olmanız, başarılı bir iş kurmanıza yardımcı olacaktır.


Az Sermaye İle İthalat Yapmak
Az sermaye ile küresel pazardaki ürünlerin çoğu Çin’de üretiliyor. Üstelik, eskiden kalitesiz olarak nitelenen Çin ürünleri artık hem daha düşük maliyetli hem de daha işlevsel ve dayanıklı hale geldi.
Çin ile dış ticaretin ticaretin de birçok avantajı var. Çin malları pahalı değil, bu da %500-700 seviyesine kadar bir marj belirlemenizi sağlıyor. Bunun yanı sıra, Çin pazarı siz girişimci adayları için geniş bir ürün yelpazesine sahip. Sizler, Çin’li üreticiler sayesinde temel kırtasiye ürünlerinden yüksek teknolojili ürünlere kadar her ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.
Çin ile çok fazla bilgiye sahip olmadan üç basit adımda Çin’le ticarete başlamanın mümkündür:

  1. Çin’de uygun fiyata toptan eşya bulmak;
  2. Malları teslim almak;
  3. Dijital/fiziki mağazanızdan ürünleri satmak.

AZ Sermaye İle Açık Etkinlik Ajansı Kurmak
Az sermaye ile açık etkinlik ajansı kurmak günümüz dünyasında, mezuniyet törenleri, doğum günleri, baby showerlar gibi pek çok etkinlik iyi bir organizasyona ve bu organizasyonu başarıyla yapacak bir ajansa ihtiyaç duyar. Fotoğraf çekimleri, tematik dekorasyonlar, insanların karşılanması, toplu yemekler bir etkinlikte ihtiyaç duyulan hizmetlerin yalnızca birkaçıdır.
Eğer kişisel olarak, iyi bir organizasyon yeteneğiniz varsa, yaratıcı, sorumlu, disiplinli ve girişken bir insansanız, az yatırım maliyeti gerektiren bu iş fikri tam size göre!
Etkinlik organizasyonuna küçükten başlayabilir ve daha sonra asgari yatırımla kurduğunuz işletmeniz büyüdükçe daha büyük işler yapan ciddi bir ajans açabilirsiniz. Mini ajansınızı sosyal ağlar ve kendi networkünüz aracılığıyla kişiden kişiye tanıtabilirsiniz. Az sermaye ile şirket kurmak isteyenler için oldukça kârlı olan bu seçeneğin başarısı tamamen size bağlıdır.