Image
27 Kasım 2019, Çarşamba

Akıllı Raf

Amazon, tükendiğinde sarf malzemelerinin miktarını izleyen ve tüketenleri yeniden sıralayan “akıllı” Dash rafını tanıttı. Ürün, öncelikle özel girişimcilere göre daha küçük işletme temsilcilerine yöneliktir.

Raf, şirkette kullanılan herhangi bir “tüketim malzemesi” için uygundur: baskı kâğıdı, kâğıt bardaklar, yazı malzemeleri, çıkartmalar, tuvalet kâğıdı veya kahve. Yenileme sistemi yerleşik teraziler ile donatılmıştır ve stok seviyesi kritik bir seviyenin altına düşerse otomatik olarak sipariş verir. Ayrıca, Dash aracılığıyla bildirim gönderimini yapılandırabilirsiniz- bu durumda sistem ofis yöneticisine veya mağaza sorumlusuna bir mesaj gönderir.

Raf üç boyutta mevcuttur: 18 × 18, 30 × 25 ve 44 × 33 cm ve sadece 2,5 cm kalınlığında. Wi-fi üzerinden bağlanır ve çalışır ve yere bağlı olarak, bir duvar prizinden veya pillerden “güç alabilir”.

Kullanmaya başlamak için, Amazon’daki ticari hesabınıza gitmeniz ve üzerinde depolanacak ürünün türünü seçmeniz gerekir- seçimi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Dash henüz satışa sunulmadı, Amazon ilk sürümü seçili birkaç şirkette test etmeyi planlıyor. Gelecekte, raf, ABD’de Amazon’la bir ticari hesabı olan işletme sahiplerine açık olacak.