Image
8 Temmuz 2019, Pazartesi

3D Baskı ile Takı Yapımı

3D baskı teknolojileri hızla hayatımıza giriyor. Bugün, yeni yazıcılar birçok faaliyet alanında kullanılmaktadır. Bu cihazların yardımları ile tabaklar, hediyelik eşyalarınız ve hatta bazı gereçleri basılmaktadırlar. Şimdi kuyumculukta yüksek teknoloji ürünü donanımlar kullanılıyor. Bu tür ilk deneyim, büyük bir Hollanda firması tarafından ortaya kondu ve bu fikir ne yazık ki başarılı olamadı.

Fikir şudur: Yukarıda belirtilen şirketin herhangi bir müşterisi özel bir servisine kayıt olma ve bir tasarımcı-mücevherci gibi hissetme olanağına sahiptir. Projenin yaratıcıları, müşteriye kendi tasarımlarına göre herhangi bir dekorasyon sunmaya hazır olduklarını iddia ediyorlar. Yani, site kullanıcısı önce özel bir aksesuarın yapılması gereken malzemeyi (altın, gümüş veya tıbbi çelik) seçer, sonra kendi eskizini oluşturur.

Servis yöneticileri, çizimleri mükemmel hale getiren ve tüm verileri 3B yazıcıya yükleyen uzmanlara gönderiyor ve sonuçta benzersiz, yüksek kaliteli bir ürün ortaya çıkıyor. Tam olarak, “matbaanın” fabrikada kalite ve görünüm açısından yetersiz olmayan dekorasyonlar üretebildiği bir versiyonunu düşünün.