Image
14 Kasım 2019, Perşembe

Özel web uygulaması oluşturmak neden önemli bir işletme hareketidir?

İnternet ve bulut bilişim iki devrimci fikirdir ve birlikte geçmişte işlerin yürütme şeklini değiştirdiler. E-ticaretin ortaya çıkması, müşteri davranışını tamamen değiştirdi, böylece işletmeleri müşteri yönetimi konusundaki yaklaşımlarını yeniden değerlendirmeye zorladı. Bu, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve satışları artırmak için özel web uygulamaları geliştirmeyi gerekli kılmıştır.Web uygulaması nedir?

Son birkaç on yıl boyunca internet, kullanıcıların bilgileri keşfetmesi ve bir araya getirmesi için ana kanal haline geldi. İşletmenin müşterileri hakkında daha iyi bilgi sahibi olmasını sağlayan ucuz bir iletişim ve bilgi alışverişi kanalı olarak mezun oldu. İnternet, şirketleri satışları tanıtmak, müşterileri meşgul etmek ve müşteri geribildirimlerini toplamak için yeni yöntemler geliştirmeye zorladı.


Tanım olarak bir web uygulaması, geniş özelleştirmeye tabi tutulabilen ve kullanıcılara internet yoluyla erişilebilen programlanabilir bir ortamdır. Bunlar, modern dinamik web tasarımının ayrılmaz parçalarıdır ve web tarayıcılarının her yerde bulunabilmesi nedeniyle popülerdir. Web uygulamaları, binlerce potansiyel kullanıcının bilgisayarına yazılım yüklemeye gerek kalmadan yükseltilebilir ve özelleştirilebilir. Web uygulamasının popülaritesi, kullanım kolaylığı ve sadeliği nedeniyledir. Bütün bunlar ve daha fazlası web uygulaması geliştirmeyi hızla genişleyen bir pazar haline getirmiştir.Web uygulaması yaşam döngüsünün üç aşaması

Web uygulaması geliştirme süreci, Kullanıcı Hizmetleri, İşletme Hizmetleri ve Veri Hizmetleri olmak üzere üç katmandan oluşur.
Kullanıcı servis katmanı, kullanıcının uygulama ile etkileşime girdiği kullanıcı arayüzünü oluşturur. İkinci veya işletme hizmeti katmanı, işletme mantığını yakalar ve karmaşık iş sürecini birleştirmek için kodlama dili kullanımını içerir. Üçüncü katman, geliştiricinin verileri düzenli bir şekilde saklamasını, eklemesini, değiştirmesini ve almasını sağlayacak veri merkezini tasarlamayı içerir.İş için neden önemlidir?

İşletmeler, kurumsal yazılım gereksinimlerini çözmek için özel web uygulamaları geliştirmeyi uygun bulmuşlardır. Müşteri deneyimini geliştirmelerine yardımcı olur ve aynı zamanda satış ve pazarlamayı geliştirir. Özel web uygulamalarına yatırım yapmanın faydaları aşağıda listelenmiştir:
Verimliliği artırın: Özel web uygulaması, veriler ve işlenmesi üzerinde daha iyi kontrol sağlar. Bilgi yakalamak, birleştirmek ve dağıtmak için etkili, daha ucuz ve daha hızlı yöntemler sunar. İş sürecini otomatikleştirip düzenleyerek verimliliği artırır.
Daha İyi Erişim: Web uygulamalarına web tarayıcılarında erişilebilir ve bu nedenle herhangi bir yerden ve herhangi bir İnternet özellikli cihazdan erişilebilir, böylece daha iyi erişilebilirlik ve taşınabilirlik sağlanır. Ayrıca, web uygulaması müşterinin sonunda yazılımın kurulmasını gerektirmediğinden ince kullanıcılar için daha uygun maliyetlidir.
Gelişmiş veri güvenliği: Veri, web uygulamalarını diğer uygulamalardan daha güvenli hale getiren şifreli biçimde paylaşılabilir. Web uygulaması, kullanıcıların erişmek için hesaplarına giriş yapmalarını gerektirir. Üçüncü taraf denetimi, verilerinizin kötü amaçlı saldırılara karşı korunmasını sağlar.
Ortak veri paylaşımı: Web uygulaması, farklı birimlerden gelen verileri paylaşmak ve entegre etmek için işletmeye bir platform sunar. Web uygulamasının kullanımı veri paylaşımında ve güncellemede aynılığı sağlar.
Maliyet avantajları: Web uygulaması sıfır kurulum maliyeti içerir. Uygulamada daha az zaman alır. Ve zaman kaybetmeden kullanılabilir. Kullanıma hazır çözümler, sınırlı sayıda BT kaynağı ve bütçesi olan firmalar için web uygulamalarını ideal kılar. Kullanıcılar için çevrimiçi eğitim düzenleyerek harcamalar daha da azaltılabilir.
Uyumluluk: Web uygulamaları web tarayıcıları üzerinden kullanılabildiğinden, bunlar bilgisayarın işletim sisteminden bağımsızdır. Web sitesi geliştirme hizmetlerinin, farklı işletim sistemlerinde uyumluluğu sağlamaktan farklı web tarayıcılarıyla uyumlu bir uygulama geliştirmesi daha kolaydır. Sonuç olarak, web uygulamaları daha uygun fiyatlarla sunulmaktadır.