3D YAZICI EVLER

18 Şubat 2020, Salı Makaleler
Image
access_time Okunma Süresi : 

Yakın zamana kadar 3D yazıcılar eğlence olarak algılanıyordu. Daha sonra, 3D yazıcı yaygınlaştı ve insanlar küçük nesnelerin nasıl yapılacağını öğrendiler. Sonra, büyük forma sahip çeşitli ürünlerin de 3D yazıcı ile üretiminin mümkün olduğu görüldü ve başarıyla deneyimlendi. Ve şimdi, Meksika’da 3D yazıcılar tarafından inşa edilecek bir köyün ilk adımları atıldı! Toplamda 50 evden oluşacak köyün 2 tanesi çoktan inşa edilmiş durumda.

Bu evler, sosyal programın parçası olarak inşa edilmişlerdir ve düşük gelirli ailelere yöneliktirler. Evin büyüklüğü yaklaşık 45 metrekaredir ve 2 oda, 1 banyodan oluşmaktadır. Mobilyaları, bir hayır kurumu tarafından sağlanan 3D yazıcı tarafından üretilen evlerin İlk “yeni yerleşimcileri” gelecekteki evlerini çoktan ziyaret ettiler. Icon Build temsilcileri konutların tasarımının gelecekteki sakinleriyle birlikte geliştirildiğini iddia ediyor. Evler, Icon Vulcan II 3D yazıcı tarafından inşa edildi. Bir evin inşa etmesi sadece 24 saat sürüyor, ancak bu inşaatı programlamak 18 ay sürüyor. Yazıcı, çabuk kuruyan beton duvarları katman katman döşer.

Türkiye’de, “konut sorunu” deprem, göç gibi pek çok sebeple her zaman gündemde olmuştur. Dolayısıyla bu teknoloji Türkiye’de talep edilebilir. Ancak Türkiye’nin genel ve iklim özellikleri Meksika ile aynı olmadığından, farklı bir iklim, ısıtma ve iletişim gereksinimleri var. Bu nedenle, böyle bir iş yürütmek isterseniz, kendi yerli üretiminizle işe girmeniz gerekecektir.

Yazar: Guru Akademi Araştırma Ekibi

Diğer makaleler

Image
13 Kasım 2019, Çarşamba
Çalışan Hırsızlığını Azaltmada Önemli İpuçları
Devamını Oku »
Image
14 Mayıs 2019, Salı
'Bu da ne demeyin!' Bunlar yeni çağın pazarlama kavramları
Devamını Oku »